adidas nmd human race shock pink release date pharrell x adidas nmd human race shock pink pharrell x adidas nmd human race shock pink first official look adidas nmd human race shock pink release date adidas nmd human race collection release date five adidas nmd human race colorways pharrell releasing soon pharrell adidas human race white blue pharrell x adidas nmd human race pharrell williams can seen rocking new adidas nmd human race colorway pharrell x adidas nmd human race pharrell x adidas nmd human race fall 2016 pack now available adidas originals x pharrell williams nmd hu collection release information adidas originals x pharrell williams nmd release information preview pharrell x adidas nmd human race shock pink pharrell adidas nmd human race links retailers pharrell adidas pharrell x adidas nmd human race fall 2016 colorways pharrell x adidas nmd human race shale blue pharrell x adidas nmd human race shale blue release date pharrell williams adidas nmd human race colorways
adidas ultra boost uncaged trace cargo release date adidas ultra boost uncaged trace cargo drops week adidas ultra boost uncaged trace cargo adidas ultra boost uncaged trace cargo release date adidas ultra boost uncaged chinese new year adidas ultra boost uncaged chinese new year adidas ultra boost uncaged chinese new year coming soon adidas ultra boost uncaged chinese new year adidas ultra boost uncaged chinese new year adidas ultra boost uncaged black wool adidas ultra boost uncaged black wool adidas ultra boost uncaged wool black first look adidas ultra boost wool 2016 adidas ultra boost uncaged crystal white vapour grey adidas ultra boost uncaged silver pack adidas ultra boost uncaged adopts silver boost cushioning adidas ultra boost uncaged clear grey 2 adidas ultra boost uncaged clear grey release date adidas ultra boost uncaged clear grey release date adidas ultra boost uncaged light grey hints of color
Nemzetközi együttműködés
ABC - шаблон joomla Скрипты

"A gyermek feje nem edény, amit meg kell tölteni, hanem fáklya, amit lángra kell lobbantani."
(Galileo Galilei)

Aktuális

Diákoknak

Tanároknak

Szülőknek

Iskolánk 2013 és 2015 között részt vett a „Minden város egy szivárvány” elnevezésű Comenius programban. Magyarországon kívül 7 másik ország (Egyesült Királyság, Spanyolország, Olaszország, Csehország, Szlovákia, Törökország és Németország) szerepelt az angol nyelvű pályázatban. Ez egy gyermekközpontú, mobilitásokon alapuló projekt volt, amely európai városok segítségével szerette volna megismertetni Európát a résztvevőkkel.

Célközönségünk iskolánk 10-15 éves tanulói, szüleik, iskolánk tanári kara és vezetősége, valamint a helyi lakosok voltak. Számtalan jól megtervezett és érdekes tevékenység alkalmával igyekeztünk minél több képességet és kompetenciát (pl. nyelvi, művészi, kommunikatív, digitális, interperszonális) is fejleszteni.

2013 novemberében az Egyesült Királyságban a városok és az iskolák bemutatása volt a téma, illetve itt került sor a projekt nyitóünnepségére is. Mi sajnos ezen a programon még nem tudtunk részt venni.

2013 decemberében karácsonyi képeslapokat és Nyíregyházáról készített naptárakat küldtünk a partneriskoláknak.

Az első külföldi utazásunkon Spanyolországban (2014 márciusában) a jellemző helyi termékeket (hungarikumokat) egy kiállítás keretében mutattuk be.

2014 szeptemberében a Cseh Köztársaságban helyi mondákat dramatizáltunk, ugyanezen év októberében pedig Szlovákiában nemzeti ételeket kóstolhattunk.

2014 karácsonyára díszeket küldtünk egymásnak, amelyek minden iskolában a Comenius karácsonyfára kerültek fel. A magyar mobilitáson 2014 áprilisában az oktatási rendszer, a turisztikai látványosságok és a népi játékok bemutatása volt a téma.

Utolsó külföldi utunkon 2015 júniusában Németországban a természet szépségét fedeztük fel, és itt tartottuk a záróünnepélyünket is. Minden mobilitás alkalmával óralátogatásokon vettek részt a diákok, melyek során megismerhették a többiek oktatási rendszerét. Városlátogatásokra is sor került, ahol a történelmi és kulturális nevezetességeket is megnézhettük.

Minden mobilitás alkalmával lehetőségük volt a diákoknak arra, hogy minél jobb kapcsolatot alakítsanak ki egymással. Kommunikációs képességük minden országban nagyon sokat fejlődött, hiszen családoknál voltak elszállásolva, ahol az egyetlen közös nyelv a vendéglátókkal az angol volt. A mobilitásokat tanulóink mindig értékelték. Ezeket megismertettük egymással és az iskola közösségével is. Honlapok, közösségi oldalak, helyi újságok és televíziók segítségével a helyi lakosokkal is megosztottuk élményeinket. Iskolánkban állandó Comenius-sarkot alakítottunk ki, ahol kiállítások segítségével tájékoztattuk az ott tanulókat és az oda látogatókat is. A projekt résztvevői egy közös honlapot hoztak létre, ahol megosztottuk egymással az információkat, az élményeket és az azokról készült fotókat, videókat.

A 2 éves projekt során iskolánk tanulói közül 33-an vehettek részt nemzetközi mobilitásokon, 25-en vendéglátóként szerepeltek a családjukkal együtt, a nyíregyházi mobilitás alkalmával pedig 257 tanulónkat sikerült valamilyen módon bevonnunk. A visszajelzések alapján élménydús és számtalan szempontból nagyon hasznos volt ez a projekt.