Zelk Zoltán Diáksport Egyesület

Adószám: 18619397-1-15, Bankszámlaszám: 68800109-11112497

Diáksportszervezetünket 1994. január 12-én alakítottuk meg, amely azóta is folyamatosan mûködik.

Alapszabályunk értelmében feladatunk az egészséges, sportos életmódra nevelés. A DSK tagjainak rendszeres helyi és intézmények közötti játék, versenyzés és versenylehetõség tervezése, szervezése, a tehetséges kiemelkedõ teljesítményt nyújtó tanulóknak a minõségi sporttal foglalkozó egyesülethez történõ irányítása. Az iskolában dolgozó tanítók testnevelõk sokoldalúsága, sportedzõi képesítésük a sportágak széles skáláját kínálja az érdeklõdõ tanítványainknak.

Sportcsoportjaink:• kézilabda, • atlétika, • tollaslabda, • labdarúgás, • úszás, • aerobic, • kosárlabda, • sakk, • néptánc.

A kosárlabda, sakk és néptánc foglalkozások külső edzők, nevelők irányításával működnek.

Egyes iskolai rendezvények színesebbé tételére is felhasználjuk a sportot, szinte minden nevelő bevonásával (akadálypálya, fekvőtámasz, kerékpározás, lábtenisz, dekázóverseny különbözõ dobó és ugró versenyek…stb). Igen látványos és nagy népszerûségnek örvend a szülõk részvételével szervezett kötélhúzó évfolyambajnokság, amely gyermeknapon kerül megrendezésre. Iskolánk tanulóinak 60-70%-a kapcsolódik be rendszeresen a mindennapos testedzés programjaiba.
A diáksportkörünk éves költségvetés alapján gazdálkodik. Bevételeit és kiadásait az intézmény gazdálkodásán belül az érvényes jogszabályoknak megfelelõen elkülönítetten kezeljük. Bevételeink: - a sporttevékenységet szolgáló tanulóként, évente biztosított állami támogatás jogszabályban megállapított hányada - tagdíj: 500 Ft/félév/tanuló - egyéb támogatások - pályázati lehetõségek kihasználása. Kiadásaink: - eszközök és felszerelések beszerzése, javítása - a sportfoglalkozáshoz szükséges személyi feltételek bér jellegû biztosítása - versenyeztetési költséghez való hozzájárulás (étkezés, utaztatás) Pezsgõ sportéletünk, a különbözõ versenyeken elért kimagasló eredményeink büszkeséggel töltenek el bennünket, és erõt adnak a további munkához.

Zelk Zoltán Diáksport Egyesület
Adószám: 18619397-1-15