Zelk mindenkinek

Zelk mindenkinekEgyütt szavalt a Zelk apraja-nagyja névadónk születésének 115. évfordulójának napján.

A 2021/2022. tanévben egyedi módon emlékeztünk névadónk születésének 115. évfordulójára.
Zelk Zoltán József- és Kossuth-díjas költő és író 1906. december 18-án született Érmihályfalván. Iskolánk, az egykori 19. Sz. Általános Iskola 1996-ban vette fel Zelk nevét.
Zelk Zoltán gyermekversei különösen kedveltek a kisiskolások körében. Verseire és meséire a sajátos nyelvi stílus és a dallamos egyszerűség jellemző.
Idén formabontó és rendhagyó módon tisztelgünk Zelk előtt. A Télapó és a hóember című verses mesét feldolgozva a Vers mindenkinek című klasszikus műsor után Zelk mindenkinek címmel kisfilmet forgattunk. Közösségünk apraja-nagyja részt vett ebben a szép projektben.
A verses mese sorait egymás között felosztva készítettük el koprodukciónkat Görömbeiné Zsóka és Juha Gabriella ötletgazdák javaslatait követve. A projekt szervezési feladatait Tóth Eszter vállalta magára. A filmet forgatta, rendezte és vágta: Görömbeiné Zsóka
Szereplők:
Az iskola vezetése, a szülői szervezet képviselői, a Zelk dolgozói, pedagógusai és nem utolsósorban a lelkes zelkes diákok.